RSS

Spēles telpās. Pirmā daļa – lego tipa kluči

15 Nov

Piemēram, pēdējā laikā man sanāk ārkārtīgi daudz krāmēt klučus, jo bērnam (3 gadi) tas ļoooti patīk. Es tā saprotu, ka ikdienas aizņmetībā mammai nesanāk visu laiku būt klāt pie kluču likšanas, tāpēc bērns ir sajūsmā, ka es esmu ar mieru ar viņu visu dienu kopīgi taisīt dažādas sienas un trepes no lielajiem lego tipa klučiem. To darot mēs gandrīz visu laiku runājam un tajā laikā nejauši apgūstam gan krāsas, gan jēdzienus “lielāks-mazāks”, “augstāks-zemāks”, trenējamies precizitātē un tiek attīstīta gan kompozīcijas izjūta ( dažreiz mēs liekam, lai ir smuki, ne tikai, lai būtu kur mantām kāpt), gan radošā domāšana.

Kluču krāmēšanas rezultātam tiek piesaistītasdažādas mantas, gan bārbijas, gan kinderolu figūriņas, kas nāk novērtēt mūsu darbu, izsaka uzslavas, pastaigājas pa trepēm, dzīvo kluču mājās un slēpjas lodziņos no lietus.

Slēpšanās lodziņos no lietus ir ļoti laba nodarbe, kas attīsta kustību koordināciju – nav jau nemaz tik viegli mazu mantiņu ielikt mazā lodziņā, kam pamats nav gluds, un nostādīt. Un vēl grūtāk ir to izdarīt, neapgāžot un pat kaut nedaudz nesašūpinot celtni, jo citādi izkritīs pārējās mantiņas no slēptuvēm.

Advertisements
 
 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s